It is currently Thu Sep 21, 2017 8:06 pm

All times are UTC + 8 hours


Author
frankcurtis04
Offline

Joined: Tue Sep 27, 2016 12:57 pm
Posts: 0
Blog: View Blog (125)

Archives
- August 2017
+ July 2017
+ June 2017
+ May 2017
+ April 2017
+ March 2017
+ February 2017
+ January 2017
+ December 2016
+ November 2016
+ October 2016
+ September 2016

Search BlogsFeed  
Permanent LinkPosted: Wed Aug 02, 2017 7:35 pm 
Bilgisayarları ve iletişim ağlarını fidye yazılımlar, zararlı yazılımlar, virüs saldırıları ve izinsiz erişim gibi tehditlerden koruyan aksiyonların tümüne siber güvenlik adı verilmektedir. Siber güvenlik birçok farklı disiplini içinde barındıran bir bütündür.

Siber güvenliğin en endişe verici ve yanıltıcı yönlerinden biri de sürekli ve hızlı olarak gelişmekte olan güvenlik tehditleridir. Son 3 ayda bilgisayar ağlarına bulaşan fidye yazılımları firmaları milyarlarca dolar zarara uğratmıştır. Bu nedenle de siber guvenlik hiç olmadığı kadar önemli bir hale gelmiştir.

Asya ve Afrika ülkeleri son dönemde yaşanan fidye yazılımları saldırılarından en az etkilenen bölgeler olmasına karşın, Avrupa ve Amerika’da bu zararlı yazılım büyük etki yaratmış ve güvenilir siber güvenlik firmaları ihtiyacını doğurmuştur. Türkiye’de Avrupa ve Asya’nın ortasında büyümekte olan ekonomisi ile birlikte bu tarz saldırıların her daim hedefinde olmaktadır.

Bankacılık, sağlık, enerji ve diğer her türlü sektör dalı siber saldırıların hedefi halindedir. Siber tehditler bir ülkedeki işleyişi fiziksel hiçbir kuvvet gerektirmeden durma noktasına getirebilir. Bu nedenle bilgi teknolojileri alanında destek sağlayacak, sızma testleri gerçekleştirecek, dolandırıcılığı ve bilgi kaçırma vakalarını tespit edecek siber guvenlik firmaları her zaman bir ihtiyaç olacaktır.

Bu tarz firmaları aramak ve yeterliliklerini anlamak çoğu zaman zor ve zaman alan bir iştir. Özellikle bir siber tehdit altında iken böyle bir araştırmayı yapmak neredeyse imkansız olacaktır.

Bu nedenle siberguvenlik.com sitesi siber güvenlik alanında çözüm sağlayan ve arayışta olan tüm firmaları bir araya getirmek amacı ile kurulmuş bir platform görevini sürdürmektedir. Portal’de en güncel bilgiler ile tüm siber güvenlik firmalarının ürün ve servisleri listelenmektedir.

Siberguvenlik.com hakkında:

siberguvenlik.com siber güvenlik alanında faaliyet gösteren firmalar ve siber güvenlik servisi arayışı içinde olan alıcıları buluşturan, aynı zamanda da sektörde staj ve iş olanaklarının listelendiği özel bir platformdur. Siber guvenlik iş ilanları bölümünde mezunlar veya öğrenciler staj yapacakları firmaları da rahatlıkla seçebilmektedirler.

Daha fazla bilgi için lütfen www.siberguvenlik.com u ziyaret ediniz.


Last edited by frankcurtis04 on Wed Aug 02, 2017 7:38 pm, edited 3 times in total.


Report this post
 Profile  
 


All times are UTC + 8 hours


Who is online

Registered users: No registered users


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2012 phpBB Group